شرایط و قوانین

  • Tuesday, 30th October, 2012
  • 15:20pm
شرایط اولیه

1-1 : کلیه کاربر و نمایندگان VPSPro موظف به رعایت قوانین و شرایط سرویس دهی شرکت می باشند. استفاده از هر یک از سرویس ها، به منزله پذیرش کلیه قوانین بوده و در صورت نقض آنها VPSPro حق برخورد با کاربر متخلف را خواهد داشت.

2-1 : قوانین شرکت تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر سرویسهای قابل ارائه شرکت و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، شرکت حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می داند و نسخه قوانین بروز شده را از طریق لینک به صفحه قوانین در وب سایت VPSPro در دسترس عموم خواهد بود.

ضوابط  عضویت در سایت

1-2 : کلیه کاربران شرکت می بایست حداقل 18 سال تمام داشته باشند. اشخاص صغیر می بایست توسط یکی از والدین یا قیم قانونی وی سرویس تهیه نمایند. شخصی که سرویس توسط وی برای شخص صغیر تهیه می گردد قانونا مسئول رعایت کلیه قوانین و شرایط خدمات شرکت می باشد.

2-2 : شرکت جهت تماس با شما، نياز دارد كه همواره مشخصات شما مندرج در ناحیه کاربری ، مانند آدرس محل، تلفن تماس و ايميل شما را در اختيار داشته باشد. لذا ضروري است كه متقاضي در صورت تغيير مشخصات خود ، موارد جديد را هرچه سريعتر به شرکت اطلاع دهد در غير اين صورت ما هيچ مسئوليتي را در اين رابطه نمي پذيریم

2- 3 : شرکت حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید در صورتی که به هر دلیل اطلاعات ناقص یا غیر واقعی باشد کلیه سرویس های کاربر در حالت تعلیق قرار گرفته و هزینه سرویس ها قابل برگشت نمی باشد. تنها با ارائه اطلاعات صحیح و معتبر، سرویس های کاربر از حالت تعلیق خارج و فعال می گردد.

2- 4 : هویت دیجیتال کاربر از طریق آدرس پست الکترونیک و شماره تلفن همراه او بررسی میشود. در صورتی که دسترسی کاربر به سیستم (به دلیل بروز هرگونه مشکل یا سهل انگاری در اطلاع رسانی به موقع و بروز رسانی مشخصات ذکر شده) قطع گردد VPSPro به درخواست های کاربر رسیدگی نخواهد نمود.


ضوابط خاص فروش سرور مجازی

1-3 آماده سازی و تحویل سرور مجازی در شرایط عادی بين 10 دقيقه تا 48 ساعت کاری طول خواهد کشيد که این زمان با توجه به شرایط سفارش ممکن هست متغير باشد. (در صورت نياز به زمان بيشتر ، این مورد به اطلاع کاربر خواهد رسيد ). در صورتی که کاربر نیاز به سرور مجازی با شرایط فوری داشته باشد، لازم است درخواست خود را قبل از سفارش به واحد فروش اطلاع دهد.

2-3 : شرکت مسئوليتي در قبال پشتيباني نرم افزاری سرور مجازی به کاربر نداشته و کاربر موظف به استفاده از ارتباط ريموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن اعلام شده باشد.

3-3 : پشتيبانی ، فقط شامل مشکلات مربوط به سرویس ارائه شده و رفع مشکلات مربوط به سرور ميباشد و هيچ گونه آموزش و یا خدمات دیگری شامل آن نمی شود.


4-3 : شرکت تنها در صورت بروز مشکلاتي که موجب عدم دسترسي به سرور از راه دور گردد مسئول پشتيباني فني سرور بوده و در صورتي که بروز مشکل به خاطر سوء عملکرد کاربر باشد هزينه پشتيباني از کاربر اخذ خواهد شد.

5-3 : در صورت بروز مشکل سخت افزاري که موجب عدم دسترسي به سرور شود کاربر موظف به اعلام مورد به بخش پشتيباني بوده و VPSPro پس از اطلاع، موظف به تعويض سخت افزار معيوب به صورت رايگان مي باشد.

6-3 : مشکلات نرم افزاری و عدم توانایی کاربر در راه اندازی سرویس دلخواه خود یا اشتباه در سفارش و پشیمانی و ... شامل بازگشت هزینه نمی شود

7-3 : نصب مجدد سيستم عامل برای تمامی سرورهای مجازی (جدای از نرم افزارهای موجود ) یک بار رایگان هست . در صورت نياز به نصب مجدد سيستم عامل بيشتر از یک بار، مبلغ 10000 تومان به عنوان هزینه نصب دریافت خواهد شد.


ضوابط خاص خدمات تامین لایسنس

1-4 : حداکثر زمان تحویل لایسنس های نرم افزاری حداکثر 24 ساعت خواهد بود.

2-4 : شرکت مسئوليتي در قبال پشتيباني فني از جمله نصب نرم افزار ها به کاربر نداشته، مگر آنکه خلاف آن اعلام شده باشد.

3-4 : در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 72 ساعت قبل از زمان سر رسید، لایسنس کاربر از طرف VPSPro لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص تمدید لایسنس کاربر نخواهد داشت. البته لایسنس تا پایان مدت قرار داد فعال خواهد ماند.

4-4 : شرکت هیچ گونه تعهد برای بازگشت پول در قبال سفارش اشتباه ندارد .


قوانین پشتیبانی و ارسال تیکت


1-5 : کاربر موظف است درخواست های پشتیبانی خود را به زبان و فونت فارسی به سیستم کاربری (Clients) ارسال نموده و از تماس با تلفن های واحد فروش ، فرم های تماس با ما و... برای پیگیری درخواست های پشتیبانی خودداری نمایند.


2-5 : تنها روش ارایه پشتیبانی به کاربر، ارسال تیکت بوده و امکان مراجعه حضوری، ارتباط از طریق پیام رسان ها، تماس تلفنی، ارسال فکس و ... برای مطرح کردن مشکلات امکان پذیر نمیباشد.


3-5 : پشتیبانی از سرویس ها و خدمات تنها به مالک اصلی سرویس (صاحب آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه) پس از تایید اطلاعات و هویت ثبت شده در سیستم کاربری، تعلق خواهد گرفت.


4-5 : پشتیبانی فقط شامل سرویس ها و خدمات ارایه شده توسط VPSPro بوده و هیچ گونه پشتیبانی بابت مشکلات سیستم های مدیریت محتوا (cms) و مشکلات موجود در سایت یا سرور کاربر، که ارتباطی با سرویس های VPSPro ندارد، ارائه نخواهد شد. در این رابطه تعهدی نیز در قبال حل این گونه مشکلات متوجه VPSPro نخواهد بود.


5-5 : ارائه هرگونه خدمات و پشتیبانی خارج از حیطه وظایف پشتیبانی VPSPro مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود.

6-5 : کاربر موظف است قبل از ارسال تیکت، بخش آموزش و مقالات شرکت را مطالعه و در صورت عدم یافتن راه حل مناسب برای رفع مشکل خود، تیکت ( درخواست پشتیبانی) مورد نظر را ارسال نماید.


5- 7: کاربر موظف است در هنگام ارسال تیکت ، اطلاعات درخواستی مرتبط به هر واحد را به صورت دقیق و صحیح تکمیل نماید. در صورتی که اطلاعات به صورت ناقص یا اشتباه ارسال شود، VPSPro میتواند تیکت را بسته و از پاسخ به آن خودداری نماید.

8-5 : کاربر موظف است اهمیت تیکت های ارسالی را با توجه به اهمیت واقعی تیکت انتخاب نماید.


9-5 : کاربر موظف به باز کردن یک تیکت جدید برای هر درخواست پشتیبانی بوده و لازم است از باز کردن تیکت های قدیمی و بسته شده خودداری نماید.


10-5 : کاربر مجاز به بازکردن چند تیکت متفاوت برای یک درخواست مشابه نمیباشد.

11-5 : میانگین زمان پاسخ گویی به تیکت ها در ساعات اداری 1 ساعت و در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل 3 ساعت می باشد.

12-5 : شرکت حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویسهای ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می‌دهد VPSPro موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت VPSPro، پورتال کاربران یا پورتال پشتیبانی و یا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید


پرداخت هزینه سرویس

1-6 : کلیه فاکتورها، یک هفته (7 روز ) قبل از سر رسید سرویس توسط سیستم کاربری به صورت خودکار صادر و یک نسخه از آن از طریق ایمیل برای کاربر ارسال خواهد شد.


2-6 : در صورت عدم پرداخت هزینه سرویس تا سر رسید صورت حساب ،سرویس کاربر به صورت خودکار توسط سیستم کاربری به حالت تعلیق در خواهد آمد.


3-6 : در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 24 ساعت بعد از زمان سر رسید، کلیه سرویس های کاربر از طرف VPSPro لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت.
 

4-6 : در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 3 روز پس از زمان سر رسید 10درصد هزینه سرویس به عنوان جریمه در صورت حساب کاربر منظور گردیده و فعال سازی مجدد سرویس منوط به پرداخت صورت حساب خواهد بود.
 

5-6: در صورت پرداخت دیرتر از موعد صورت حساب توسط کاربر ، هیچ تغییری در تاریخ سر رسید بعدی سرویس از طرف شرکت اعمال نخواهد شد.

6-6 : کلیه فاکتورها به پست الکترونیک (درج شده در بخش کاربر) کاربر ارسال خواهد شد. مسولیت عدم دریافت ایمیل ها ،اسپم شدن ایمیل ها یا ... بر عهده VPSPro نبوده و در صورت مشاهده ،کاربر باید جهت رفع مشکل پیگیری لازم را انجام دهد.


قوانين فروش و مالي

1-7 : کاربر موظف است قبل از خرید هرگونه سرویس، نسبت به انطابق خواسته ها و نیازهای خود با سرویس ارائه شده توسط VPSPro اطمینان حاصل نماید. در صورتی که سرویس ارائه شده با انتظارات کاربر مطابقت نداشته باشد هیچ هزینه ای قابل عودت نخواهد بود.
 

2-7 : هزینه کلیه سرویس ها مرتبط به قیمت دلار (مانند لایسنس ها، دامنه های بین المللی ، سرورهای خارج از کشور و...) ، به نرخ روز دلار محاسبه گردیده و صورت حساب کاربران با توجه به این نرخ بروز رسانی خواهد شد.
 

3-7 : قیمت های مندرج در سایت تا پایان مدت زمان قرارداد هر کاربر معتبر بوده و در صورت هر گونه تغییر در قیمت ها، قرارداد کاربر با نرخ جدید قابل تمدید خواهد بود.


4-7 : قیمتی که در هنگام سفارش کاربر در فاکتور منظور گردیده است، تا پایان مدت قرارداد معتبر می باشد.


5-7 : تراکنش های انجام شده در صورتی که به هر دلیل ناموفق باشند ظرف کمتر از 12 ساعت توسط بانک به کارت کاربر بازگشت داده خواهد شد


قوانین بازگشت وجه

1-8 : کاربر میتواند با ارسال تیکت به واحد فروش و ارایه دلایل عدم رضایت از سرویس، درخواست بازگشت وجه را به VPSPro ارسال کند. در این صورت... از کل مبلغ دریافتی کسر و مابقی که مربوط به هزینه سرویس میباشد برگشت داده خواهد شد.


2-8 : توجه: ملاک پذیرش دلایل، نظر کارشناسان VPSPro می باشد.

3-8 : کاربر موظف است قبل از ارسال درخواست عودت وجه ، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از روی سرویس های VPSPro منتقل نماید. VPSPro پس از لغو سرویس و برگشت هزینه هیچ تعهدی نسبت به نگهداری فایل ها و اطلاعات کاربر نخواهد داشت.
 

4-8 : شرایط بازگشت هزینه در موارد زیر خلاصه میشود:

الف : عدم سوء استفاده از سرویس های ارائه شده در طول این دوره

ب: در هنگام عودت مبلغ هزینه کارمزد پرداخت آنلاین + هزینه کارمزد انتقال مبلغ به حساب شما و  در صورت عدم وجود مشکل فنی غیر قابل حل مبلغ 5000 تومان به عنوان هزینه راه اندازی و هزینه های غیرقابل برگش  مانند IP ، دامین ، لایسنس، ترافیک مصرفی و... از سرویس کسر و مابقی مبلغ بین 7 تا 10 روز کاری پس از طی مراحل حسابداری به حساب شما واریز خواهد شد.


ت : امکان بازگشت هزینه فقط در پلان های معمولی وجود داشته و در پلان های ویژه که به مناسبت های مختلف ارائه میشود امکان بازگشت وجه وجود ندارد. در صورتی که از سرویس های ما راضی نبودید لطفاً حتما با ما درمیان بگذارید، برای درخواست بازگرداندن هزینه از طریق کنترل پانل کاربری اقدام نمایید.شایان ذکر می باشد که در صورتی که دلیل شما برای بازگشت هزینه برای تیم سرورپارس قانع کننده نباشد مبلغ واریزی شما به هیج وجه بازگشت نخواهد شد.

ج: بازگشت وجه تمدید هزینه های سرویس ها ممکن نمیباشد و بازگشت وجه فقط برای سفارش های جدید در نظر گفته شده است.

5-8 :  در صورتی که کاربر یک و یا چندین از بند از قوانین این شرایط سرویس را رعایت ننماید بخش مرتبط با مهلت یک هفته ای عودت وجهه موجود در بند بازگشت پول لغو گردیده و هیچ مبلغی به هیچ عنوان به کاربر عودت داده نخواهد شد.

6-8 : شرایط بازگشت وجه هر سرویس به صورت اختصاصی در آخرین بند قوانین آن سرویس عنوان شده است


نحوه ارتباط طرفين با یکدیگر و رعایت اخلاق

1-9 : روش ارتباطي مستند شرکت با کاربر، آدرس ايميل کاربر ارسال تیکت از طریق سیستم کاربری است.
 

2-9 : شرکت مسوليتي نسبت به تبعات وخسارات وارد بر کاربری که اطلاعات تماس تغيير يافته خود را از طرق معتبر به اطلاع شرکت نرسانده است، ندارد.
 

3-9 : شرکت هیچ تعهدی در قبال رسیدن ایمیل و یا اس ام اس های شرکت اعم از پرداخت صورت حساب ، لغو یا مسدود شدن سرویس و ... نداشته و تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی در اثر عدم دریافت این پیام ها نخواهد بود.
 

4-9 : هر گونه توهین به سرویس ها ، مسئولین و کارمندان VPSPro از طریق وسایل ارتباطی ، اعم از سند های دیجیتالی ، ایمیل ، سیستم تیکت ، گفتگوی زنده ، ارتباط های مخابراتی تلفن ، فکس و حضوری به هر شکل ممنوع بوده و VPSPro حق قطع کامل سرویس و همچنین پیگیری از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت.


رسیدگی به شکایات ، اخطارها و تخلفات


1-10 : در صورت دریافت گزارش تخلف برای یکی از سرویس های کاربر از طرف دیتاسنتر، افراد حقیقی و یا حقوقی، VPSPro می تواند سرویس کاربر را بدون اخطار قبلی مسدود و به تخلف کاربر رسیدگی نماید.
 

2-10 : حداکثر 24 ساعت بعد از زمان گزارش تخلف یا شکایت، کاربر موظف است ضمن بررسی موضوع، پاسخ خود را به VPSPro ارسال نماید.


3-10 : در صورت عدم رسیدگی و یا پاسخ گویی کاربر در زمان تعیین شده، VPSPro می تواند سرویس کاربر را لغو نموده و در این رابطه تعهدی در خصوص بک آپ اطلاعات کاربر نخواهد داشت.


4-10 : در صورتی که شکایت طرح شده از طرف کاربر ، خسارتی برای VPSPro ایجاد نماید کاربر موظف به جبران کلیه خسارت های مادی و معنوی وارد شده می باشد.
 

5-10 : در صورت تکرار تخلف از طرف کاربر ، VPSPro می تواند کاربر متخلف را به دلیل عدم توجه و رسیدگی به امور سرویس خود، جریمه و یا اخراج نماید.
 

6-10 : کاربر می پذیرد در مسائلی كه در بخش قوانین و مقررات سرویس دهی ذکر شده است به هیچ عنوان شکایتی را به مراجع قانونی ارائه ننموده و در صورت ارائه هرگونه شکایت نابجا شخصا کلیه ضرر و زیان های مادی و معنوی ناشی رسیدگی به پرونده تشکیل شده را جبران نماید.


7-10: کاربر موظف است كه محل طرح شکایت و دادرسی پرونده های مرتبط به خدمات و سرویس های ارائه شده توسط VPSPro را در دادگاه و يا كميته مبارزه با جرائم رايانه ای واقع در شهر بندرعباس قرار دهد. VPSPro به دعاوی و پرونده های تشکیل شده در دیگر شهرها و استان ها پاسخ گو نخواهد بود.


 8-10: شرکت تنها نسبت به عملکرد در چارچوب قوانین و مقررات سرویس دهی خود به مراجع قانونی پاسخ گو بوده و عملکرد یا سرویس دهی دیگر سرویس دهندگان به هیچ عنوان به VPSPro مرتبط نخواهد بود

9-10 : اخطار ها و اطلاعیه ها به پست الکترونیک (درج شده در بخش کاربر) کاربر ارسال خواهد شد. مسولیت عدم دریافت ایمیل ها ،اسپم شدن ایمیل ها یا ... بر عهده VPSPro نبوده و در صورت مشاهده ،کاربر باید جهت رفع مشکل پیگیری لازم را انجام دهد.

 

10-10 : موارد منع استفاده :

الف : استفاده از سرویس های اشتراکی شرکت برای هریک از موارد زیر اکیدا ممنوع می باشد و کاربر تعهد می نماید از سرویس اشتراکی خود برای هیچ کدام از عناوین زیر استفاده ننماید. در صورت مشاهده هریک از موارد زیر سرویس کاربر مربوطه سریعا و بدون هیچ اخطار قبلی قطع خواهد شد و تمامی مبلغ پرداختی کاربر به عنوان جریمه ضبط خواهد شد.

Spidering , Crawlering , Mailing Scripts , HYIP , Mailinglists , Hot-Linking , Proxy , Bit Torrent , AutoSurf , PTC, PTS , PPC sites , IP Scanners , Port Scanners , FraudulentSites , Brute force Programs/Scripts/Applications , leeching

 

ب : به طور کل سرویسهای شرکت می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل مواد زیر باشد (البته محدود به مواد زیر نیست

قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز

استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران

استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران

اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور

انتشار اکاذیب علیه دیگران

کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود

سایتهای فعال در زمینه HYIPو یا دارای سیستم هرمی

 

ت - مختل كردن امنیت سیستم یا شبكه ممنوع است و در صورت بروز چنین مسائلی شرکت حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می دارد.  نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبكه شامل موارد ذیل می شود:  دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها، سیستم یا شبكه، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو، اسكن یا آزمایش آسیب پذیری یك سیستم یا شبكه، مداخله در خدمات ارائه شده به هر كاربر، میزبان یا شبكه، شامل: تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الكترونیكی، تلاش عامدانه برای پر كردن فضای یك سیستم، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایتها بدون مجوز از مالکان آنها و ...

 

ج - استفاده از سرویسها یا تجهیزات شرکت برای ایجاد یا ارسال ویروسها، كرمها یا تروجان های اینترنتی ممنوع است. در ضمن هر گونه تلاش برای ایجاد حملات DOSو EmailBombingو Floodکردن ممنوع است.

د - استفاده از سرویس های شرکت برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل ممنوع است

ه - درصورت ارسال اسپم ، استفاده از اسکریپتهای نال شده، دانلود فایلهای تورنت و سایر مواردی که ناقض قوانين کپی رایت هستند، اگر اخطاری از طرف دیتاسنتر دریافت شود سرور مجازی به مدت 24 ساعت خاموش شده و پس از 24 ساعت با اخذ مبلغ 10 هزارتومان جریمه از مشتری سرور مجازی دوباره فعال خواهد شد. در صورت تکرار برای بار دوم، ضمن اخذ جریمه و قطعی 48 ساعته، آی پی تعویض خواهد شد. و در صورتی که برای سوم تکرار شود ضمن اخذ جریمه، از ادامه ارائه خدمات به کاربر معذور خواهيم شد.

 

11-10 : کلیه اشخاص اعم از کاربران شرکت و غیره بدون مجوز کتبی شرکت مجاز به استفاده کلی یا جزئی از مطالب مندرج در این وب سایت به هرشکل ممکن، نمی باشند. همچنین استفاده از نشان تجاری و نام " شرکت " به هر نوع و با هر پسوند و پیشوند بدون مجوز کتبی ممنوع می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند


رويه حفاظت اطلاعات کاربر

1-11 : کلیه اطلاعات کاربر و سرویس ها نزد VPSPro محفوظ بوده و ارائه هرگونه اطلاعات در این خصوص منوط به ارائه نامه از مراجع قضایی خواهد بود.

وضعیت اضطراری

1-12 : شرکت همه تلاش خود را برای پایدار نگه‌داشتن خدمات و محصولات انجام مي‌دهد با این همه مشكلات تفكیكی خاص و سایر عوامل خارج از كنترل شرکت هر از چندگاهی ممكن است منجر به وقفه در سرویس‌دهی شرکت گردند. مشترك موافقت مي‌نماید شرکت را برای نتایج این وقفه‌ها مسئول نداند.

 

2-12 : شرکت هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با مشکلات حقوقی و غیر حقوقی دامنه و یا دامنه ها ، قطعی ارتباط اینترنت جهانی و یا داخلی ، مشکلات سراسری در اینترنت جهانی و یا داخلی ، حملات و خرابکاری ها گسترده، مشکلات فنی ایجاد شده به واسطه اشتباه و یا ضعف عملکرد کاربر و به طور کل هر گونه اختلال ایجاد شده به واسطه شخص کاربر ، موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای قانونی، دولتی ، حکومتی و بین المللی و مسائل حقوقی خارجی مانند تحریم ها ، مسائل حقوقی داخلی مانند محدودیت ها و دستورات و بخشنامه های دولتی  و انواع سانسور ، فیلترینگ  و قطع دسترسی داخلی و بین المللی را به عهده نمی گیرد در این موارد شرکت هیچگونه تعهدی نخواهد داشت و هیچگونه وجهی به کاربران تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود.  در این حالت کاربر باید تا زمان رفع مورد منتظر بماند.

 

3-12 : توجه: تحريم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود

موفق باشید

« برگشت